Çarşamba, 21 Ekim 2015 12:58

MİNİBÜSLER TAŞIMALI EĞİTİM İÇİN DENETLENDİ

28 Eylül’de başlayacak olan 2015-2016 eğitim- öğretim yılı öncesi, Aliağa’da öğrenci taşımacılığı yapacak minibüsler denetlendi. 
2015-2016 eğitim-öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala, öğrencilerin güvenliği konusunda herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için öğrenci taşımacılığı yapacak olan araçlar denetlemeden geçti.  Aliağa ilçe merkezi ve mahallelerinde bulunan ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin taşımacılığını yapmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan ihaleyi kazanan 30 aracın denetimi, dün Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Odası Otoparkında yapıldı.  Denetimlerde Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Salih Yiyitalp’de hazır bulundu. 
HERHANGİ BİR EKSİKLİKLERİ YOK 
2015-2016 eğitim-öğretim yılında öğrenci taşımacılığı konusunda hizmet verecek olan, ihaleyi kazanan firmaların araçlarına yapılan denetlemeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Odası ve İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından oluşturulan yaklaşık 15 kişilik bir ekiple gerçekleştirildi. Yapılan denetimlerde araçlarda ilkyardım çantası ve yangın söndürme cihazlarının bulunup bulunmadığına bakıldı, ayrıca emniyet kemeri, lastikler ve benzeri ekipmanlar da kontrol dildi. Denetimde araçların öğrenci taşımacılığı yapmaya uygun olduğu ve herhangi bir eksikliklerinin 
Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Salih Yiyitalp’de denetim sonrası yaptığı açıklamada, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının tüm öğrenciler ve öğretmenler için başarılı ve sorunsuz geçmesini diledi. 
HABER: VOLKAN GÜNDÜZ