Perşembe, 16 Ekim 2014 13:59

ALİAĞA OTOPARKINA KAVUŞUYOR

 

Yıllardır Aliağalıların ortak sorunu olan otopark sıkıntısına Aliağa Şoförler ve Otomobilciler odası çözüm getiriyor.  Eski karpuz pazarının bulunduğu  5 bin metrekare alanda konuşlanacak  olan otopark, 300 araç kapasiteli olup içerisinde kafe ve oto yıkamasıyla Ekim ayının sonunda Aliağalıların hizmetine girecek.

Yaptıkları çalışma ile Aliağa'nın trafik yükünün azalacağını belirten Oda Başkanı Salih Yiyitalp sözlerine şöyle devam etti. " Yaklaşık 300 araç kapasiteli otoparkımız sayesinde Aliağa'daki trafik sıkışıklığına bir nebzede olsa rahatlama olacağına inanıyorum. Tamamen odamızın kendi şartlarıyla yaptırdığı otoparkta araç yıkama yeri ve kafemizle vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermeye çalışacağız. Otoparkımızın 24 saat açık olması, otomasyon sistemi ve 24 saat güvenlik sistemiyle çalışacak olması  vatandaşımızın otoparkı kullanımında büyük kolaylık sağlayacak." dedi.

 

Ayrıca açılacak olan otopark sayesinde odaya da gelir sağlayacağını belirten Yiyitalp, Osman Şimşek, Bekir Arı, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, SS.Horozgediği Liman ve Karayolu Yük Taşıma Kooperatifine, S.S.  Özgedik Nemrut Limanları motorlu Yük Taşıyıcılar kooperatine ve Egelim Lojistiğe  çalışmalarına katkı sağladıklarından dolayı teşekkür etti.

 

Özgür GÜN / Özgürses Gazetesi