Haber Arşivi

 

Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası tarafından kente kazandırılan 225 araç kapasiteli otoparkın ücret tarifesi yeniden düzenlendi. Daha önce  3 TL olan ilk 2 saatlik hizmet bedeli 2 TL’ye düşürüldü. Yeni uygulamaya göre sadece 15 dakikalığına araçlarını otoparka bırakacak araç sahiplerinden ise ücret alınmayacak.

Aliağa’daki trafik yükünü azaltmak amacıyla yola çıkan Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, otopark ücreti vermek yerine araçlarını kaldırımlara park etmeyi tercih eden araç sahiplerini otoparkı kullanmaya teşvik etmeyi hedefliyor. Kısa sürelipark için vatandaşları ücret ödemekten kurtaran tarife ile otopark kullanımına olan talebin artması bekleniyor.7 gün 24 saat hizmet vererek, kentin park sorununun çözümüne büyük ölçüde katkı sağlayan otopark kullanımının artmasıyla Aliağa’daki trafik sıkışıklığının önüne geçilebilecek.

Haber: Emel OTURAK

Aliağa Ekspres

 

 

Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Salih Yiyitalp, her geçen gün artan basın kuruluşlarının, kamuoyunun bilgi alma özgürlüğünün kullanılmasında önemli rol oynadığına dikkat çekerek yayınladığı mesajında şunları ifade etti.

“Ülkemizin ve şehrimizin sorunlarını kamuoyuna aktaran ve sorunların çözümünde önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı şekilde çalışmasına yardımcı olan, büyük bir gayretle çalışan fedakar gazetecilerimize Aliağa’ya katkılarından ötürü teşekkürlerimi sunuyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. Bugüne kadar görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını da rahmetle anıyorum. “

 

ALİAĞA’YA GÜVENLİ OTOPARK

 

ALİAĞA’DAKİ TRAFİK SORUNUNA ŞOFÖRLER ODASI’NDAN ÇÖZÜM

 

ALİAĞA BELEDİYESİ

 

İZMİR-ALİAĞA (10.11.2014) - Aliağa’daki trafik yükünü azaltmak amacıyla yola çıkan Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası şehir merkezinde yer alan 225 araç kapasiteli otoparkı Aliağalıların hizmetine açtı. 5 bin metrekarelik boş alan üzerine yapılan ve yapımı iki buçuk ayda tamamlanan otopark, 7 gün 24 hizmet vererek kentin park sorununa büyük ölçüde katkıda bulunacak.

 

BAŞKAN YİYİTALP, ‘ OTOPARK ALİAĞAMIZ İÇİN HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN’

Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Salih Yiyitalp, “Otoparkımızı iki buçuk aylık bir çalışmanın sonunda Aliağa halkımızın hizmetine açtık. Aliağa’mız için hayır ve uğurlu olmasını temenni ediyoruz” diye konuştu.

 

225 ARAÇ KAPASİTELİ OTOPARK 7 GÜN 24 SAAT HİZMET VERECEK

Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası tarafından kente kazandırılan 225 araç kapasiteli otoparkın Aliağa trafiğine nefes aldıracağını sözlerine ekleyen Başkan Yiyitalp, mobese sistemi ile emniyeti sağlanan otoparkın 2 saat sürelik hizmet bedelinin 3 TL olacağını ve 7 gün 24 saat hizmet vereceğini açıkladı.

 

VATANDAŞ MEMNUN

Kısa sürede yapımı tamamlanarak hizmete açılan otoparkın işletmeye açıldığını duyar duymaz Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’na gelerek aylık abone olduğunu ifade eden Aliağalı Taner Kaya ise, “Aliağa’nın böyle bir otoparka ihtiyacı vardı. Otoparkın Aliağa’daki trafik sıkışıklığını gidereceğini düşünüyorum. Hizmete açıldığını duyar duymaz duyarlı bir vatandaş olarak abonelik için gelip kayıt yaptırdım. Aliağa’ya hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

<< Başlangıç < 1 2 3 4 5 6 7 9 > Son >>
Sayfa 9 / 11