Haber Arşivi

 

Aliağa’da okul servis araçları denetlendi. Yapılan denetimde, servis araçlarının “Milli Eğitim Bakanlığı Taşımalı Eğitim Yönetmeliği” ve “Okul Servis Araçları Yönetmeliğine” uyup uymadığı kontrol edildi.

Eda Ebru NANECİ - Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın yakında hizmete açacağı otoparkta, servis araçları ve şoförlerini denetlemek amacıyla ekipler tarafından denetim yapıldı. Araçlarının öğrenci taşımaya uygun olup olmadığı kontrol edildi. Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Odası ve komisyonda bulunan öğretmenler, yeni eğitim öğretim yılı için ihale kazanan servis araçlarını denetledi. Toplamda 24 aracın kontrol edildiği denetimde servislerin bir kısmında eksiklikler tespit edildi. Bu eksikliklerin giderilmesi için şoförler bilgilendirildi. Araçta eksiği bulunan servisler, bu eksiklikleri gidererek yeniden kontrolden geçecek.

“Denetimler devam edecek”

Gerçekleştirilen denetimlerde servis araçlarında ilk yardım çantası, emniyet kemeri, dur lambası yangını tüpü okul servisi yazıları gibi materyaller kontrol edildi. Trafik ekipleri ayrıca şoförlerin gerekli belgelerini de inceledi. Aliağa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hayati Yavuz, yeni eğitim ve öğretim döneminde öğrencilerin emanet edildiği okul taşıtlarının karıştığı trafik kazalarını önlemek amacıyla öğrenci taşımacılığı yapacak servis araçlar üzerinde denetim yapıldığını belirterek, denetimlerin eğitim öğretim dönemi boyunca artarak devam edeceğini ifade etti.

Aliağa Ekspres

 

http://www.aliagaekspres.com.tr/genel/okul-servisleri-denetlendi/

 

Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkan Salih Yiyitalp Soma’da yaşanan, Türkiye ve Aliağa’yı yasa boğan  maden faciası hakkında taziye mesajı yayınladı. Mesaj aynen şöyle:“Yaşamları pahasına kömür karasında çalışmayı göze almıştır maden işçisi ama ne yazık ki aynı kömür karasında yaşamını yitiren de yine maden işçisidir.Soma’da yaşanılan maden faciası millet olarak hepimizi derin ve tarifsiz  üzüntüye boğmuştur.Söylenen  hiçbir söz bu tarifsiz acıya teselli olmasa da  yaşanılan bu faciada yaşamını yitiren işçilerimizin ailelerinin acısını paylaşıyor ve dualarımızın onlarla olduğunu belirtmek istiyoruz.Maden faciasında yaşamını yitiren tüm işçi kardeşlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine  başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Söylenecek pek fazla bir şey yok ne yazık ki, sözün bittiği yer.Hayatını kaybedenlere tekrar Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.hastanede tedavileri devam eden işçilerimize de acil şifalar diliyoruz.Temenni ederiz ki tekrar aynı acıları yaşamayalım.Milletimizin başı sağ olsun”

 

Aliağa Şoförler Odası'nın makam odasında düzenlenen bir törenle yılın şoförüne plaket verildi. Bu ödüle İlhan Şenoğlu layık görüldü.

Plaket töreninde konuşma yapan Aliağa Şoförler Odası Başkanı Salih Yiyitalp, üyeleri İlhan Şenoğlu'nun mesleğini titizlikle yaptığını söyledi. Yiyitalp," İlhan Şenoğlu, meslek ahlak ve ilkelerine koşulsuz uyması ve üyelerimiz arasında da sevilen ve sayılan bir üyemiz olması nedeniyle tarafımızdan yılın şoförü ödülünü almaya layık görülmüştür.kendisine bundan sonraki yaşamında başarılar, ve bol kazançlar diliyorum" dedi.

 

Plaket töreninde oldukça mutlu ve heyecanlı olduğu görülen İlhan Şenoğlu,"Bu benim için büyük bir onurdur. Bana layık görüldüğü için çok mutluyum. Bunu bana layık gören herkese çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.


İlhan Şenoğlu kimdir?

Aliağa Şoförler Odası'nın 1489 nolu üyesi olan İlhan Şenoğlu Bahçedere doğumlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

1980 yılında kamyonet şoförü olarak başladığı mesleğine 1985 yılında kendi minibüsünü alarak minibüs işletmeciliği olarak mesleğine devam etmektedir


LOKMA DÖKTÜRÜLDÜ

Plaket töreninin ardından, Demokrasi Meydanı'nda vefat eden tüm şoför esnafı için, cuma namazı sonrasında lokma

döktürüldü.

Aliağa Ekspres

<< Başlangıç < 1 2 3 4 5 6 8 > >>
Sayfa 8 / 9